atbinicilik - cappadocia house

Kapadokya'ya Güneş Doğuyor
İçeriğe git

Ana menü:

''GÜZEL ATLAR ÜLKESİ'' KAPADOKYA FARKLI BİR TECRÜBE
Araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, yemyeşil köy bağları arasında gezinirken, bu keşfi at sırtında yapmaya ne dersiniz?
Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman rehberimiz size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokya’nın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz. At turlarına saatlik yada günlük katılabilirsiniz...
Ürgüp, Devrent Vadisi, Paşabağ, Çavuşin Göreme yada Kızılırmak kıyısında Sarıhıdır Köyü. Kapadokya bölgesinin bir çok bölgesine düzenlenen at turları oldukça eğlenceli ve unutulmaz gezilerdendir.
Ata Binme Merkezleri gercekten her seviyeden biniciler için biniş sunmaktadır. Misafirlerimizin çoğu önce ata hiç binmemiştir, ilk deneyimlerinden sonra ata tekrar binip deneyimlerini artirmak isterler.
At binme merkezleri güvenli bir binis ortamı sunmakdır, eğitimli atlar ve tecrübeli rehberler. Binicilik seviyeniz ne olursa olsun, bu merkezler Kapadokya bölgesini at sirtinda tanimak için unutulmaz bir deneyim sağlayacaktır.

1. At Turu tek başına yapılabilir mi?
Eğer yeterli derecede at binme deneyimine sahipseniz bu turu tek başınıza yapabilirsiniz ancak vadilerde yapılan bu turda kaybolma riskine karşı rehberli yapmanız tavsiye edilir.
2. Turlar ne kadar sürer?
Turlarda 1 saat – 2 saat – 4 saat gibi seçenekler mevcuttur.
3. At turunda herhangi bir tehlike var mı?
Tur esnasında önünüzde bir rehberiniz ( at üstünde ) ve sizde arkasında ( at üstünde ) koşmadan yürüme temposunda turu yaptığınız için herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. Tur öncesinde gerekli bilgiler ve yapılması gerekenler anlatılmaktadır, atlar evcilleştirilmiş yürüyüş atlarıdır.
4. Tur esnasında nerelere gidilir?
Seçmiş olduğunuz tur seçeneklerine göre bölgenin özel vadilerinde turunuzu yapıyorsunuz. Örneğin tam günlük turda gezilen vadiler
Aşk Vadisi
Kılıçlar Vadisi
Güllü Dere Vadisi
Kızıl Vadi
3 Haç Kilisesine at üzerinde tırmanış
Cavuşin Kalesi
Peribacası Vadisi
Paşabağları Vadisi
Beyaz Vadi
Güvercinlik Vadisi
Gün Batımı İzleme Noktası
5. Özel olarak gitmek istediğimiz yerlere rehber eşliğinde gidebilir miyiz?
At turunu size özel olarak da ayarlayabilirsiniz. Bunun için şirketi arayıp müsaitlik dahilinde rezervasyonunuzu yapabiliriz. Bunun için fiyat farkı uygulanmaktadır.
6. Ata iki kişi binebilir miyiz?
At turunda bütün atlar 1 kişiliktir.
İçeriğe dön | Ana menüye dön