safari - cappadocia house

Kapadokya'ya Güneş Doğuyor
İçeriğe git

Ana menü:

DOĞA ,TEMİZ HAVA, ADRENALİN HEYACAN TARİH...
Jeep Safari  ATV Turları
Sabahleyin 09:30 – 10:00 arası katılımcılar otellerinden veya önceden belirlenmiş alınış noktalarından direk jipler ile veya proğrama göre toplama aracı toplanarak şehir dışındaki jeep safari başlama noktasına getirilir…

Tüm jipler gruplara paylaştırılarak brifing verilir ve birlikte konvoy halinde yola çıkılır. Kimi zaman trekking yapılarak yürünen patikalar,ilginç arazide bazen bir Vadi yatağından tıpkı bir sürat motoru gibi suları ve topragı yara yara geçen , bazen de 70 derece meyilli engebeler aşan 4 X 4 jeeplerle yaşanan inanılmaz adrenalin, kimi zaman tarihin derinliklerine dalıp gideceğiniz ören yerleri ziyaretleri...

Kimi zaman Peribacalarının Mükemmelligine imreneceğiniz ve hatta kıskanacağınız güzelliklerini yaşayan insanlarla tanışmak, bazen de kaybeden grubun suya düşerek sırılsıklam olduğu neşeli, eğlenceli ve hayli çekişmeli ip çekme yarışmaları ve diğerleri…

Kısacası Peribacaların’da Jeep Safari deneyiminizin sonunda adeta bitmesini istemediğiniz bir rüyadan uyandırılıyor kapadokya’nın havasını yaşayacaksınız… Doğa, temiz hava, adrenalin, heyecan, tarih, kültür ve eğlence dolu bir günün sonunda farklı patikalardan dönüş için hareket edilerek hayatınızda unutamayacağınız bir gün geçirmenin mutluluğu ile tüm katılımcılar otellerine veya alınış noktalarına 17:00 – 17:30 arası geri bırakılırlar.

1. ATV neyin kısaltmasıdır?
(All Terrain Vehicle) Bir ya da iki koltuk ve üç veya daha fazla tekerlekli küçük bir açık motorlu taşıt kaba zeminde kullanılmak üzere tasarlanmış geniş lastikler ile donatılmış araç kısaltması.
2. ATV turu nereden başlar?
Turu almış olduğumuz şirketin önünde başlar. (Genellikle ATV kiralama firmaları Göremededir )
3. ATV turu kaç saat sürer?
1 saat – 2 saat – 4 saat ve 8 saat seçenekleri mevcuttur.
4.Turu yalnız yapabilir miyiz yoksa grup halinde mi yapmak zorundayız?
Vadilerde yapılan bir tur olduğu için kaybolma riskine karşı rehberli yapmanız tavsiye edilir. Şirketle anlaşmanız halinde yalnız da yapabilirsiniz.
5. ATV ile istediğimiz her yere girebilir miyiz?
Almış olduğunuz programa göre belli rotalara tur yapabiliyorsunuz. Bölgenin toprak yapısından ve tarihinden dolayı her yere ATV ile girilemiyor.
6. Bizi otelimizden tur için alabilirler mi extra ücrete tabi olur mu?
Üç ATV den fazla ATV turlarında otelden alış ve otele dönüş şirket tarafından ücretsiz yapılmaktadır. 3 ATV den az turlarda gidiş geliş transfer ücreti 30 TL dir.
7. ATV kaç kişiliktir, ikinci kişiye ücret ödenir mi?
ATV 1 kişiktir eğer 2 kişi binmek isterse daha büyük bir ATV kiralanır ve 2. kişi ücret farkı eklenir.
8. Normal ehliyet kiralamak için yeterli mi?
Normal ehliyet ATV kiralamak için yeterlidir.
1.Jeep Safari Turu nedir?
Bölgeyi Jeeplerle keşfetme turudur.
2.Hangi rotalara gider?
İlk güzergah off road takip edilerek görçeli vadiside 5 dakikalık bir fotoğraf molasından sonra güvercinlik vadisine geçilip 15 dakika güvercinlik vadisinde manzara seyri ve fotoğraf molası veriyoruz.
• İkinci güzergah olarak güvercinlik vadisinden uçisar kalesi etrafından off road üzeri aşk vadine gidiyoruz ve tepeden seyir yapıp 5 dakikalık bir fotoğraf molası verdikten sonra toprak yoldan karadağ mevkine tırmanışa geçiyoruz.Burada misafirlerimizin uluslararası ünlü heykeltraş Andrew Rogers’ın dünya çapında bir projesi olan “Hayatın Ritmi” projesi dahilindeki “Zaman ve Uzay” isimli Arazi Sanatı Parkı’nı görmeleri için kısa bir mola verilir. İnsanlar burada uzaydan da görülebilen arazi heykellerini görürler.
• Üçüncü güzergah olarak paşabağ devret vadisi durağından sonra ürgüp pancarlık vadisi suda safari yaparak ortahisar kale manzarasında 5 dakika mola verip turu kızılçukurda gün batımını şampanya eşliğinde seyredip turu bitiriyoruz.
3.Kaçta başlar ne kadar sürer?
Gün batımından yaklaşık 3 saat önce başlar ve gün batımıyla son bulur.
4.Bir jeep kaç kişiliktir?
Jeepler 4 veya 5 kişiliktir.
5. Jeepi tek başına sürücüsüz kiralayabilir miyiz?
Jeep turu yapan şirketlerden kiralayamayız ancak araç kiralama şirketlerinde bulunması durumunda talepte bulunabiliriz.
6.Jeeple istediğimiz her yere girebilir miyiz?
Arazi aracı olduğundan ve bölgenin korunması açısından her yere jeep ile giriş yapılmaz.
7. Jeep Safari turunun diğer turlardan farkı nedir?
Uçuş korkusu olan kişilerin balonları erken saatte görme imkanı sağlar. Aynı zamanda bölgede yapılan klasik turlardan farklı rota seçenekleri sunar.
8. Turda rehber var mıdır?
Turlar rehber kaptanlar eşliğine yapılmaktadır.
İçeriğe dön | Ana menüye dön